تفاوت هاست ویندوز و لینوکس

کدام هاست بهتر است؟

به صورت کلی نمی توان در تفاوت هاست ویندوز و لینوکس نمیتوان گفت که کدام نوع ازهاست های لینوکس اصفهان وب یا ویندوز اصفهان وب بر دیگری برتری دارد، هر کدام کاربردها و ویژگیهای خاص خود را داشته و اگر قرار باشد طراحی سایت اصفهان وب سایت شما را طراحی کند انتخاب آن بعهدما اصفهان وب میباشد که عمدتا باید بر اساس زبان برنامه نویسی وبسایت شما، نوع سیستم عامل هاست انتخاب میشود و اگرشما قصد خرید هاست برای طراحی سایت دارید این تصمیم گیری بعهده شما است .

از کی بپرسم هاست ویندوز بخرم یا هاست لینوکس ؟

قبل از انتخاب هاست لینوکس یا هاست ویندوز شما اول باید نیازهای وب سایت را تعیین کنید، به عبارتی مشخص کنید که وب سایت شما با چه زبان برنامه نویسی نوشته شده، اگه از زبان برنامه نویسی وب سایت تان اطلاع ندارید میتوانید از کارشناسان پشتیبانی و فروش اصفهان وب سئوال کنید .

شرایط ثبت دامنه

در چه مواقعی باید از هاست لینوکس استفاده کرد؟

اگر قرار است ازسیستم مدیریت محتوای محبوب مانند جوملا، وردپرس، دروپال و یا فروشگاه سازی مثل پرستاشاپ و اپن کارت با قالب های بسیار حرفه ای استفاده کنید ، چون زبان برنامه نویسی این سایت ساز ها مبتنی بر PHP/MySQL هستند فقط بر روی هاست لینوکس قابل پیاده سازی و استفاده هستند .

در چه مواقعی باید از هاست ویندوز استفاده کرد؟

اگر اپلیکیشن یا وب سایتی که اصفهان وب برنامه نویسی می کند یا شما قصد دارید که با زبان برنامه نویسی asp یا asp.net که دارای بانک اطلاعاتی SQL Server می باشد، طراحی سایت خود را به پیش ببرید ، هاست ویندوز برای شما مناسب خواهد بود.

اگر برای اولین بار است قصد دارید وب سایت راه اندازی کنید ، با تماس تلفنی یا ارسال تیکت ، از کارشناسان فروش اصفهان وب مشاوره رایگان دریافت کنید . برای ثبت دامین ، در سایت اصفهان وب ، نام دامین مورد نظر را جستجو و از سامانه اصفهان وب خدمات ثبت دامنه دراصفهان استفاده نمائید . اگر بدنبال هاست در اصفهان هستید ، خدمات هاست ویندوز و لینوکس اصفهان وب را انتخاب کنید .

هاست لینوکس سرعت بالاتری دارد یا هاست ویندوز؟

لینوکس ابزارهای بیشتری را جهت بهینه سازی و افزایش سرعت ارائه می کند و بدین ترتیب اکثرا هاست لینوکس اصفهان وب در مقایسه با هاست ویندوز اصفهان وب از سرعت بالاتری برخوردار می باشد.

هاست لینوکس با چه کنترل پنل هایی ارائه داده می شود؟

هاست لینوکس اصفهان وب با کنترل پنل direct admin ارائه می شود.

هاست ویندوز با چه کنترل پنل هایی ارائه و مدیدریت می شود؟

هاست ویندوز اصفهان وب با کنترل پنل pelesk ارائه می باشد.

اما تفاوت هاست ویندوز و هاست لینوکس اصفهان وب از نظر تخصصی در چیست؟

وب سرور ویندوز IIS و وب سرور لینوکس Apache می باشد، سیستم عامل های ویندوز معمولاً گرانتر از سیستم عامل های لینوکس هستند، چراکه سیستم عامل های ویندوز open source نمی باشند و استفاده از آنها مستلزم خرید لیسانس (license) ویندوز سرور از مایکروسافت می باشد، ضمن اینکه معمولاً سرورهای ویندوز قابلیت بیشتری دارند و پشتیبانی از محصولات Microsoft بر روی این وب سرورها یک حسن محسوب می شود. اما سیستم عامل لینوکس open source و رایگان می باشد و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت حق لیسانس نیست، سیستم عامل لینوکس معمولاً دارای ثبات و امنیت بیشتری نسبت به سرورهای ویندوز هستند و کمتر در معرض تهدید قرار می گیرند. البته با در نظر گرفتن تمامی مسائل امنیتی بر روی هر دو سیستم، امنیت هر دو پلتفورم تضمین شده است.

در بحث مقایسه هاستینگ لینوکس و هاستینگ ویندوز می توان گفت:

در کل سیستم عامل های ویندوز و لینوکس با توجه به برنامه نویسی و تم وب سایت از هم متمایز می شوند.

تفاوت هاست ویندوز و لینوکس

سیستم عامل ویندوز از زبانهای ASP و ASP.NET پشتیبانی می کند که صاحب امتیاز آن شرکت مایکروسافت است. ASP تنها در سرورهای ویندوز قابل اجرا می باشد و لینوکس این زبانها را پشتیبانی نمی کند.

 سیستم عامل لینوکس از زبانهای Perl , Python , PHP و CGI پشتیبانی می کند. زبانهای PHP در برخی از سرورهای ویندوز قابل اجرا هستند، اما PHP نصب شده بر روی سرور ویندوز در برخی موارد مشکلاتی را به وجود می آورد و تعدادی از دستورات آن تفاوت دارد.

 به طور معمول و استاندارد برای ASP و ویندوز از بانک اطلاعاتی SQL Server استفاده می شود و برای PHP و لینوکس از بانک اطلاعاتی My SQL.

 برای انتخاب یکی از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس باید ابتدا نیاز و درخواست کاربر از وب سایت بررسی شود، سپس با توجه به زبان برنامه نویسی طراحی سایت، سیستم عامل انتخاب شود. درصورتیکه برای طراحی وب سایت از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) و يا پورتال (مثل پارس پورتال) استفاده شود، ابتدا می بایست مشخصات مورد نیاز CMS يا پرتال با دقت بررسی و با توجه به آن سیستم عامل انتخاب شود.

برای استفاده از هر یک از دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس نیازی نیست که کار با آن را یاد گرفت، برخی از کاربران به اشتباه تصور می کنند برای استفاده از سیستم عامل لینوکس می بایست بر روی کامپیوترهای شخصی خود، سیستم عامل لینوکس نصب کنند. این فرضیه اشتباه است و در واقع برای کار با هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس از یک واسط مدیریتی به نام کنترل پنل استفاده خواهد شد. کنترل پنل های پلسک (Plesk)، هلم (Helm) ،وب سایت پنل (websitepanel ) و هاستینگ کنترولر (Hosting Controller) برای Windows و کنترل پنل های سی پنل (Cpanel)، دایرکت ادمین (DirectAdmin)، پلسک (Plesk) و کلوکزو (Kloxo) برای Linux استفاده می شود.

مقالات آموزشی هاست | دامین | طراحی وب سایت

مقالات آموزشی مرتبط با خرید هاست ویندوز و لینوکس | ثبت دامین ایران و دامین بین المللی | هزینه طراحی وب سایت

© Copyright 2020 | استفاده از مطالب با ذکر منبع طراحی سایت در اصفهان وب مجاز است